Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala ce detine una din cele mai mari retele de magazine (supermarketuri si hipermarketuri) din Romania, cautam persoane sa ocupe pozitia de Picker.

Cerinte minime:
• studii medii / generale
• disponibilitate pentru lucru in weekend
• cunostinte medii de tehnologie: lucru cu e-mail-ul, cu calculatorul, smartphone-ul
• experienta anterioara in a lucra in supermarketuri – un avantaj
• atent la detalii, dinamic
• bine orientat, capabil sa ia decizii rapid
• comunicativ

Descrierea jobului

Descrierea Rolului
Rolul este sa gasesti produsele conform comenzilor in cadrul magazinului si sa le pregatesti pentru livrare.

Principalele responsabilitati sunt:
• primesti comanda (telefon, laptop);
• citesti si respecti comentariile pe care clientul le-a transmis in aplicatie;
• identifici la raft produsle comandate: (dupa nume, poza, cod), verifici termenul de valabilitate si urmaresti aspectul comercial al produsului;
• gasesti produse inlocuitoare, pentru produsele indisponibile (ce vor fi agreate cu clientul);
• semnalizezi corespunzator fiecare comanda.

Beneficii:
• tichete de masa
• prima de transport

Verifica pe BestJobs