Compania germană Dremo Personaldienstleistung GmbH angajează parchetari, linoliști, mochetari.

Parchetar, linolist, mochetar - Germania

Cerințe:

  • limba germanăla nivel de comunicare (A2-B1), cunoașterea limbajului de specialitate - solicitantul trebuie să comunice independent la locul de muncă, să înțeleagă sarcina, să o execute conform instrucțiunilor, să descrie problema
  • pregătire profesionalăca și montator de pardoseli/parchetar (m/f), sau un curs similar de formare profesională,ori mai mulți ani de experiență
  • experiență în lucrul cu scule speciale, utilaje, materiale si adjuvanți
  • atitudine încrezută și competentă față de clienții companiei
  • capacitate de a lucra de sine stătător și cu atenție
  • măiestrie și îndemânare
  • flexibilitate, disponibilitate de a lucra în schimburi și de a călători
  • permis auto și mașină personală – prezintă un avantaj

Descrierea jobului

  • montarea parchetului (cum ar fi parchet prefabricat, parchet industrial, sau parchet mozaic), precum și podelelor din plăci de lemn
  • tăierea și lipirea, sau îmbinarea parchetului, ori plăcilor de lemn
  • prelucrarea suprafețelor prin șlefuire și etanșare (de ex. cu ceară, ulei, sau lac)
  • pregătirea substratului (grunduire, șpăcluire, șlefuire, precum și acoperirea cu plăci aglomerate și plăci Fermacell)
  • eventual, restaurarea parchetului (substituirea, completarea, sau prelucrarea ulterioară a plăcilor de pardoseală)
  • tratarea și îngrijirea parchetului și a altor podele din lemn
  • acoperirea cu pardoseli și materiale textile și elastice (cum ar fi PVC, cauciuc, linoleum, covoare, fleece, laminat)
  • balansare, grunduire, șlefuire, măturare și curățenie
  • manevrarea mașinilor și uneltelor, precum și întreținerea acestora
  • curățarea și îngrijirea tuturor pardoselilor

Ce oferim noi:

  • un contract de muncă pe perioadă nedeterminată, cu un termen de probă de 6 luni
  • detașări de lungă durată
  • asigurări sociale și salariu tarifar atractiv
  • prime de concediu și Crăciun, suplimente pentru orele suplimentare
  • mărimea concretă a salariului va fi stabilită de agentul responsabil în baza evaluării generale și a interviului cu dvs
  • îmbrăcăminte de lucru gratuită (la necesitate)

Primiți un premiu de start în mărime de 300 euro.

Nu percepem taxe și comisioane!

Descrierea companiei

Peste de clienți, mai mult de de angajați din 17 țări diferite - aceste cifre demonstrează că DREMO este unul dintre cei mai experimentați furnizori de resurse umane și servicii de personal din Saxonia.

Cu toate acestea, cifrele nu pot transmite ceea ce simțim noi cu adevărat pentru activitatea noastră de intermediere și leasing de personal: suntem atenți și corecți față de angajații și clienții noștri. Cu raționament, omenie și umor găsim împreună soluții. Și atunci putem ieși în larg cu avânt și cerințe mari de la activitatea noastră.

Diuntem pentru clienții și angajații noștri un furnizor de încredere a resurselor umane și serviciilor de personal în Saxonia. Specialiștii și asistenții noștri competenți sunt piatra de temelie pentru succesul clienților noștri. Suntem renumiți în domeniul nostru și cunoaștem exact problemele cu care se confruntă companiile. Fie că e vorba de muncă temporară (Zeitarbeit), proiecte majore, sau intermediere de personal: suntem mulțumiți doar atunci când și clienții noștri sunt satisfăcuți. Indiferent unde se află, în țara de baștină, în Germania sau în străinătate, angajații noștri au mereu parte de experiențe noi.

Verifica pe BestJobs