Fișa jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei pestede angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Căutăm Operator procesare text și imagine , pentru Global Shared Service

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități
  • Pregătește și păstrează documentele simple (de exemplu, documentații / manuale de instrucțiuni pentru introducerea datelor, prezentări, liste etc.) conform indicațiilor
  • Realizează evaluări simple, statistici și rapoarte conform indicațiilor
  • Colectează, introduce și procesează date (de exemplu, date de bază etc.) conform indicațiilor (de exemplu, în SAP, HOST, Optimain, AULA, Sortare KS, Sortare MES etc.)
  • Efectuează sarcini / instrucțiuni administrative simple conform instrucțiunilor (de ex. Organizarea fișierelor, arhivarea documentelor, tipărirea, scanarea corespondenței în vrac, plotarea desenelor, inclusiv post-editare etc.)

Cerințe
  • Studii Liceale
  • Cunoștințe operare aparatură birotică ( scanner, imprimantă, fax etc)
  • Cunoștinte de limba germană/ engleză, constituie avantaj
  • Disponibilitate spre învățare
  • Flexibilitate, comunicare și muncă în echipă

Beneficii
  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Daca ești o persoană responsabilă care dorește facă parte dintr-o echipă dinamică ce își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici online la adresa ă titlul job-ului: Operator procesare text și imagine

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte în maxim 3 săptămâni.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “drä” or “drä”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Management

Sectoare de activitate

Producție electrice/electronice

Verifica pe LinkedIn