Candidatul ideal

Titlu Job: Online Marketing Specialist
Nivelul carierei: Middle
Tip job: Full time

Cerințele postului:

  • Studii medii sau superioare
  • Bună cunoaștere a limbii române și engleze
  • Cunoștințe avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, Internet Explorer)
  • Experiență în marketing / marketing online / graphic design
  • Experiență în administrarea de site-uri Web și e-commerce și cunoașterea de platforme de administrare (ex: Wordpress, Shopify, Prestashop etc)
  • Cunoștințe de copywriting pot reprezenta un avantaj
  • Noțiuni de SEO, Instagram Ads, Facebook Ads, Google Ads, keywords research
Abilități:
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare
  • Capacitate de analiză și sinteză, cunoștințe de persuasiune, orientare către client, inițiativă, dinamism
  • Abilități de prelucrare date și elaborare rapoarte
Responsabilități:
  • Prezintă și promovează produsele companiei în mediul online
  • Adaugă și actualizează produsele companiei pe site-uri cu descrieri corecte si meta-descrieri
  • Creează campanii pe site (imagini, bannere) și face propuneri de campanii online pentru o anumita categorie de produse
  • Gestioneaza conturile de social media ale companiei (Facebook, Instagram, Youtube etc.) și creează postări conform unui plan și calendar;
  • Community management pe canale de socializare ale companiei (Facebook, Instagram,YouTube, etc);
  • Realizarea de bannere, machete grafice pentru promovarea produselor companiei
  • Crează conținut pentru blogul companiei
  • Monitorizează indicatorii de performanță în Google Analytics;
  • Administrează și gestionează site-urile web și magazinul online al companei (creare de pagini, texte de descriere produse, procesare și facturare comenzi, creare promoții, oferte și vouchere, emitere awb-uri de livrare)
  • Menține relația cu clienții magazinului online (telefonic, mail și prin alte modalități de contact)
  • Periodic, realizează studiul concurenței în mediul online
  • Pregăteste textele și stabiliește conținutul pentru newsletterele pentru abonați și le trimite către baza de abonați
  • Administrează și creează conținut pentru grupul online de comunicare internă
  • Gestionarea campaniilor de marketing affiliate
  • Inițiază, propune și creează campanii de marketing pentru creșterea vânzărilor online
Beneficii:
  • Program: Luni-Vineri, 09.00 – 17.00
  • Salariu competitiv, bonusuri pentru realizări deosebite
  • 1 Tichet de masă/zi lucrată (20 RON)
  • Asigurare de sănătate în rețeaua Medlife
  • Asigurare de viață ING
Mediu de lucru:
Acest job necesită prezența la sediul companiei, localizat în zona centrală a municipiului București (Piața Victoriei).

Dacă dorești să ni te alături, așteptăm CV-ul tău pe adresa de e-mail alexandra.boldisteanu@queisser.ro

*In conformitate cu Regulamentul (UE) 679 din 2017 aplicabil în întreaga Uniune Europeană începând cu data de 25 mai 2018 (GDPR), datele cu caracter personal cuprinse in CV-ul dvs sunt colectate si prelucrate in procesul nostru de recrutare. Prin continuarea participarii in procesul de recrutare, va dati acordul dvs. pentru prelucrarea acestor date.

Descrierea companiei

Queisser Pharma înseamnă o viață sănătoasă - dezvoltăm, producem și comercializăm o gamă largă de produse selectate pentru menținerea sănătății.

Indiferent dacă sunt dispozitive medicale, suplimente alimentare sau cosmetice, produsele noastre sunt de cea mai înaltă calitate.

Verifica pe eJobs.ro