Fișa jobului

Principalele Responsabilitati
  • Promoveaza, acorda consultanta si vinde intreaga oferta de produse/ servicii a Bancii;
  • Mentine si dezvolta activ relatia cu clientii existenti, aflati in portofoliul alocat;
  • Identifica noi oportunitati de afaceri cu clientii PF/ PJ si promoveaza actiuni de atragere de clienti;
  • Contacteaza clienti, culege informatiile necesare pentru pregatirea intalnirilor cu clientii potentiali, evalueaza nevoile acestora si prezinta oferta bancii pentru produsele si serviciile care pot raspunde cel mai bine nevoilor identificate.

Cerinte Minime De Ocupare a Postului
  • Studii superioare (preferabil studii economice) sau studii medii;
  • 2 ani vechime in activitatea bancara; 1 an vechime in domeniul specific de activitate;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, de vanzare, orientare catre client;
  • Abilitati de organizare, abilitati de prezentare;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoasterea legislatiei bancare;
  • Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala/ cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, constituie avantaje;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

Candidatii interesati de aceasta oportunitate, si care satisfac cerintele de mai sus, pot transmite CV-ul, insotit de o scrisoare de intentie, la Sucursala CEC Bank din Drobeta Turnu Severin, pe adresa: str. Dimitrie Cantemir nr. 6 sau pe e-mail: click apply, pana la data de 27 decembrie 2018.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn