Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala ce detine una din cele mai mari retele de magazine (supermarketuri si hipermarketuri) din Romania, cautam persoane sa ocupe pozitia de Merchandiser.

Cerinte minime:
• studii medii / generale
• disponibilitate pentru lucru in weekend
• cunostinte medii de tehnologie: lucru cu e-mail-ul, cu calculatorul, smartphone-ul
• experienta anterioara in a lucra in supermarketuri – un avantaj

Descrierea jobului

Descrierea Rolului
Rolul este sa asiguri prezenta produselor in rafturile magazinului.

Principalele responsabilitati sunt:
• scoti produsele din depozit si completezi rafturile magazinului;
• te asiguri ca produsele sunt asezate in pozitie vizibila, ordonat si etichetate corespunzator;
• aprovizionezi raftul respectand planogramele in vigoare;
• asiguri rulajul rapid al produselor al caror termen de expirare se apropie, aplicand metodele de mercantizare FEFO (first expiry first out)/FIFO (first in first out);
• asiguri inlaturarea produselor neconforme si expirate;
• verifici concordanta intre pretul din sistem si cel afisat pe raft.

Beneficii:
• tichete de masa
• prima de transport

Verifica pe BestJobs