Fișa jobului

Responsabilitati Principale

Responsabil realizarea proceselor, metodologiilor si mijloacelor de dezvoltare a modelelor fizice ale sistemelor GMP avand ca obiectiv respectarea calitatii, a costului si a termenului de livrare;

Pilotează proiectele si relaţiile tehnice cu furnizorii si clientii;

Analizeaza caietele de sarcini ale clientilor;

Piloteaza proiectele si valideaza rezultatele;

Asigura formarea utilizatorilor proiectelor HIL livrate;

Asigura suportul necesar utilizarii mediului HIL pentru clienti (atat pentru mijloacele hardware cat si pentru modelele dezvoltate);

Asigura suport pentru Asistentii HIL in procesul de incercare si validare a mijloacelor HIL;

Asigura aplicarea standardelor specifice postului sau propune imbunatatiri ale standardelor specificie meseriei.

Candidatul Ideal

Studii superioare in automatica, electronica, electricitate sau mecanica automobilului;

Cunostinte in domeniul informatics;

Cunostinte generale despre componenetele autovehiculelor, inginerie software, metodologii / mijloace MAP si Control, procese modelare, dezvoltarea mediilor HIL/ sistemelor si componentelor;

Cunostinte de electronica, mecanica automobilului;

Cunoştinţe avansate de limba engleza si/sau franceza;

Capacitate de a lucra in transvers, de a pilota mai multe proiecte in paralel, adaptabilitate pentru multiple proiecte/ interlocutori;

Abilitate de prezentare/ animare;

Rigurozitate, capacitate de sinteza, confidentialitate.
Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Resurse umane

Verifica pe LinkedIn