Candidatul ideal

- Basic SAP know-how, but experience is desirable if possible;
- Good basic technical understanding of IT systems and applications;
- Advanced level of writing and reading professional/business/technic German and English;
- Experience in one more of the roles:
- Level 2 support engineer;
- Technical Engineer;
- SAP support engineer-It would be nice to have;
- Experience with SAP Business Partner, SAP Treasury Management;
- Be open to contribute to projects;
- Drive or contribute to knowledge base in the area of expertise;
- Drive or contribute to proactive proliferation of knowledge created externally and internally;
- Deliver standard application/technology trainings and workshops.

Descrierea jobului

- Providing a high-quality, active support to our client’s SAP applications (SAP Business Partner and SAP Treasury Management), and to our customers or partners, by handling and solving incidents and problems that might occur in the utilization of the platforms;
- Will collaborate with different client teams for handling complex technical issues and continuous integration and application improvement in order to achieve a high level of customer satisfaction through individual case work;
- Offering guidance to the business on how to best use the systems;
- Assisting SAP users with queries and incidents.

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Verifica pe eJobs.ro