Candidatul ideal
- Excelente abilitati de comunicare , putere de convingere si cu o atitudine proactiva;
- Experienta in vanzari - minim 2 ani (avantaj experienta in relatiile comerciale cu lanturi de magazine);
- Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Permis conducere categoria B;
- Studii medii (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare;

- Domiciliul in Timisoara/zona metropolitana a Timisoarei;
- Disponibilitate pentru activitate de teren.

Descrierea jobului
- Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti cheie (Local Key Accounts) din zona pe care o administreaza (Timisoara);
- Promoveaza portofoliul de produse comercializate si negociaza comenzile;
- Realizeaza obiectivele de vanzari setate pentru zona repartizata;
- Implementeaza standardele de imagine (merchandising) propuse de companie in clientii din portofoliu;
- Contribuie direct la extinderea business-ului/cresterea vanzarilor clientilor prin consilierea oferita, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promotii, sampling, tombole etc).

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial competitiv ( salariu fix + bonusuri in functie de performanta);
- Instrumente de lucru: masina full time, telefon;
- Oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat catre performanta;
- Sustinere in construirea unei cariere de succes.

Verifica pe BestJobs