Recrutăm pentru clientul nostru, unul dintre cei mai mari furnizori independenți de soluții IT din Europa, cu o prezență de peste 40 de ani pe piața internațională, rolul de

INGINER SERVICE DESK CU LIMBA POLONEZĂ

Locație: Iași

Descrierea candidatului ideal:

- Cunoștințe de limba poloneză – nivel avansat (B1/ B2);
- Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat;
- Cunoștințe medii hardware (PC);
- Cunoștințe peste medie a sistemului de operare Windows - accent pe Windows 7 și Windows 10;
- Cunoaștere peste medie a pachetului MS Office (Office, Share Point) și abilități de rezolvare a problemelor uzuale;
- Cunoștințe peste medie a dispozitivelor mobile și a tabletelor;
- Cunoștințe de operare a unui sistem ITSM de management al incidentelor;
- Noțiuni de rețelistică (LAN).

Constituie un avantaj:

- Cunoașterea altor limbi străine de circulație europeană - nivel avansat.

Aptitudini:

- Puternice abilități de comunicare și lucru în echipă;
- Capacitate bună de relaționare prin intermediul telefonului și în scris;
- Atitudine pozitivă orientată spre client și rezultate;

- Capacitate de adaptare, spirit de echipă, atenție la detalii;
- Abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;
- Capacitate de a lua decizii corecte și rapide.

Responsabilitățile postului:

- Analizează și soluționează incidentele raportate în limitele competențelor;
- Menține contactul cu clienții și cu celelalte părți implicate în soluționarea incidentelor;
- Acționează în calitate de suport tehnic pentru inginerii de teren;
- Monitorizează - raportează incidentele și problemele ridicate. Sugerează soluții pe termen mediu și lung;
- Identifică cerințele speciale din partea clienților;
- Prioritizează activitățile în funcție de impactul acestora;
- Actualizează înregistrările cu detaliile tuturor acțiunilor întreprinse și cu noile informații obținute;
- Oferă soluții prin telefon, e-mail sau conexiuni la distanță cu referire la incidente și solicitări, în conformitate cu parametrii stabiliți (SLA).

Pachetul de Beneficii include:

- Posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei companii multinaționale /Acces la oportunitățile interne de dezvoltare a carierei;
- Pachet beneficii atractiv: grilă salarizare motivantă, bonusuri de performanță, tichete de masă, asigurare medicală privată;
- Programe de training specifice activității și de utilizare a instrumentelor de lucru;
- Mediu de lucru internațional.

Pentru mai multe informații despre companie, pozițiile vacante și serviciile pe care le oferim, vă rugăm să consultați site-ul nostru.

Descrierea companiei:
Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, poloneză

Adresa/adresele jobului

Iași

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

1550 - 1945 €

Verifica pe BestJobs