Responsabilitati principale:

  • Responsabil pentru remedierea tuturor defecţiunilor echipamentului şi componentelor mecanice, electromecanice, pneumatice, electropneumatice, hidraulice;
  • Urmăreşte instrucțiunile de lucru pentru înlăturarea defecţiunilor;
  • Completează formularul de întreținere/defecţiune atunci când se fac reparații;
  • Instruieşte muncitorii din punct de vedere tehnic si teoretic cu privire la defecţiuni;
  • Asigură respectarea listei de control de întreținere în zona de producție;
  • Respectă procedurile de îndepărtare a defecţiunilor;
  • Urmăreşte indicatorii de întreținere și obiectivele cu echipa;
  • Coordonează activitățile de îmbunătățire continuă cu echipa;
  • Asigura intretinerea curativa, preventiva si predictiva a echipamentelor conform planificarilor;
  • Asigura analizarea si monitorizarea tuturor datelor cu privire la functionarea echipamentelor;
  • Analizeaza cauzele defectelor, asigura diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si a modului de indepartare a deficientei si defectului;
  • Efectueaza reparatii;
  • Asista la instalarea echipamentelor;
  • Asigura controlul/monitorizarea/evaluarea pieselor de schimb;
  • Efectuează activități de întreținere a echipamentului şi componentelor la costuri reduse, de înaltă calitate și la timp;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • 3-5 ani experienta in domeniu;
  • Utilizarea foarte buna a PC-ului;
  • Experienta in Automatizare, Roboti Industriali, Hidropneumatica- este un plus;
  • Orientare spre client, creativitate, transparenta, independenta si leadership, comunicare, adaptabilitate, flexibilitate.
Verifica pe BestJobs