Candidatul ideal

  • Studii superioare / medii (profil tehnic);
  • Experienta in domeniul Service Utilaje Agricole.
  • Comunicare;
  • Flexibilitate;
  • Rezistenta la stres;
  • Cunostinte avansate dе operare calculator: Microsoft Excel, Word, PowerPoint;
  • Permis dе conducere categoria B;
  • Locul dе munca: Timisoara

Descrierea jobului

  • Asigură furnizarea serviciilor de service utilaje specifice organizaţiei.
  • Colaborează cu Coordonatorul Zonal Service și Gestionarul Piese Schimb la stabilirea stocului de piese de schimb.
  • Analizează defecțiunile utilajelor clientilor si înregistrate în ”Devizul de lucru” electronic.
  • Constată toate defecțiunile utilajelor sosite în Service, le înregistrează în ”Devizele de lucru”, cu precizarea pieselor de schimb necesare.
  • După obținerea de către Dispecer a acordului clientului privind efectuarea reparației, prin ,,Devizul de lucru” solicita Gestionarului Piese de schimb necesarul de piese de schimb.
  • Ridica piesele de schimb necesare efectuării reparației din Gestiunea Piese de Schimb, pe baza ”Bonului de transfer” elaborat de Gestionarul Depozit Punct de Lucru.
  • Înregistrează în ”Devizul de lucru”: manopera, piesele de schimb utilizate, furniturile si deplasarea.· Nu efectuează nici o improvizaţie la execuţia lucrărilor încredinţate şi respectă întocmai instrucţiunile din cărțile tehnice ale utilajelor.
  • Respecta programarea lucrarilor si termenele de execuţie a acestora, stabilite de catre Dispecer si Coordonatorul Zonal Service.
  • Colaborează şi se consultă cu Dispecerul si Coordonatorul Zonal Service în vederea îmbunătăţirii desfăşurării activităţii.
  • Analizeaza „Rapoartele de activitate” prin confruntare cu Dispecerul si Coordonatorul Zonal Service, privind lucrarile executate, kilometrii parcursi, timpul de manopera si deplasare.
  • Asigura operarea corecta si completa in ,,Devizele de lucru” a cel putin celor 8 ore de activitate zilnica.
  • Solicita Dispecerului aprobarea fiecarui ,,Deviz de lucru” la finalizarea lucrarii.
  • Listeaza ,,Devizul de lucru” in doua exemplare si asigura semnarea acestora de catre client, ca si confirmare a conformitatii lucrarii executate si acceptarii ei de catre client. Un exemplar ramane la client, unul il preda la Dispecer.
  • Listeaza si Factura Fiscala in doua exemplare, acolo unde exista persoana cu drept sa faca acest lucru din partea clientului. Un exemplar ramane la client, unul il preda la Dispecer.
  • Emite si listeaza ,,Chitanta” de incasare contravaloare factura, daca clientul doreste sa efectueze numerar plata facturii. Preda banii si un exemplar de chitanta Gestionarului Piese de Schimb. Un exemplar il preda clientului.
  • Preda Gestionarului Piese de Schimb piesele schimbate in garantii, curate, ambalate si cu inscrierea informatiilor conform procedurii interne.
  • Asigura respectarea tuturor regulilor privind gestiunea materiala incredintata.
  • Isi elaboreaza necesarul de furnituri si-l transmite Dispecerului, la intervalul de timp stabilit.
  • Completeaza deconturile de cheltuieli pentru cheltuielile efectuate si ordinele de deplasare.
  • Asigura buna functionare si intretinere a autoturismului si echipamentelor din dotare.
  • Informează Dispecerul Service despre expirarea urmatoarelor documente: RCA, CASCO, ITP, Rovignetă.
  • Efectuează activitati de decontare a avansurilor primite, centralizeaza documentele de transport, cazare, masa, piese de schimb, revizii masina, etc si le transmite catre Dispecerul Service.

Verifica pe BestJobs