Fișa jobului

Esti pasionat de programare? Esti open-minded si iti place sa tii pasul cu tehnologia moderna?

Quartz Matrix are nevoie de tine!
Te cautam pe tine, cel dinamic, cu initiativa si dornic de a te remarca prin actiuni si rezultate
Vrei sa aflii mai multe ? Atunci, CV-ul tau trebuie sa ajunga la noi!

Companie orientata pe inginerie si solutii tehnologice, cu o experienta in piata de peste 20 de ani, recrutam un nou coleg care va ocupa functia de: Web developer (Inginer Dezvoltare Aplicatii Web).

Descrierea Postului

iectivul postului este dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor de tip web interne si cele pentru clientii companiei. Cautam un coleg motivat, tolerant, open-minded, dornic sa tina pasul te tehnologia moderna, vesel (dar responsabil), creativ, dispus sa puna umarul la crearea/intretinerea unor proiecte care aduc plus valoare oamenilor care le utilizeaza.

Una din aplicatiile companiei in curs de dezvoltare din echipa careia vei face parte o aplicatie software destinata managementului activitatii de mentenanta a echipamentelor din cadrul unei fabrici, companii, cladire de birouri etc. Rolul sau principal este acela de a organiza eficient intreaga activitate de mentenanta si de a oferi personalului responsabil control asupra echipamentelor, materialelor, activitatilor si costurilor asociate mentenantei. Printre caracteristicile/functionalitatile acesteia se numara: managementul echipamentelor, managementul materialelor, managementul reviziilor/interventiilor, rapoarte, alarme, etc. Proiectul serveste clienti importanti din Romania si vei beneficia de faptul ca participi chiar din faza de inceput a unui proiect pe termen lung, ce imbina libertatea specifica startup-urilor cu suportul extensiv specific unor companii/corporatii mari.

Pe langa implementarea efectiva a functionalitatilor in cadrul proiectelor ai oportunitatea de a relationa direct cu clientii companiei, de a capta feedback-ul venit de la acestia si de a explora oportunitatile noi de dezvoltare. Vei invata, dezvolta, integra si intretine diferite aplicatii web relationand in acelasi timp si cu echipa de marketing si/sau de design pentru a obtine mereu rezultatul cel mai bun

Care sunt cerintele acestei functii?

  • Studii superioare;
  • Cunostinte de baza in OOP;
  • Familiarizat cu tehnologiile Open Source in domeniul dezvoltarii de aplicatii web (PHP, MySQL, CSS, HTML, JavaScript, jQuery, Twitter Bootstrap etc);
  • Capacitate de a lucra independent si in echipa;
  • Cunoaste operational limba engleza;
  • Capacitate si dorinta de invatare si perfectionare permanente;
  • Ar fi bine-venita si o experienta in domeniu, insa nu este un criteriu absolut necesar;
  • Constituie un avantaj cunoasterea unor platforme precum: Drupal, Prestashop, Moodle;
  • Constituie un avantaj cunoasterea tehnologiilor Microsoft: ASP.NET, C#, ASP.NET MVC ;

  • In Schimb Iti Putem Oferi

  • Salariu motivant pe masura performantelor
  • Posibilitati de evolutie profesionala deosebite reale cu plan de cariera personalizat
  • Plan de training si pregatire profesionala, acces la programe de training si documentatie de la cele mai importante companii de pe plan mondial.
  • Atmosfera de lucru placuta, intr-un mediu cu resurse de inalt nivel.
    • Suport tehnic si echipa software tanara si competenta.

    Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa autonoma si vrei libertate pentru ideile tale profesionale dar dovedesti flexibilitate considerand si puncte diferite de vedere, atunci este momentul sa aplici acum si sa trimiti CV-ul .
    Nivel de vechime

    Începător

    Tip de angajare

    Full-time

    Ocupație

    Marketing

    Sectoare de activitate

    Tehnologia informației și servicii informatice

    Verifica pe LinkedIn