Candidatul ideal

Studii superioare - Facultatea de Constructii ( cai ferate drumuri si poduri; civile, industriale si agricole),
Experienta minim 3 ani în ofertarea si urmarirea decontarilor in domeniul construcților ( PROIECTE FIDIC, constituie avantaj),
Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel, PowerPoint, AutoCad, Intelsoft),
Foarte bune abilitati de organizare si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Cerinte:

  • Seriozitate, spirit de echipa, atenție la detalii, implicare profesionala.
  • Minim 3 ani experienta in ofertare si decontare lucrari de constructii;
  • Experienta in estimarea costurilor/cheltuielilor de executie si intocmirea devizelor in programe specializate;
  • Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel);
  • Experienta in intocmirea de grafice de executie (diagrame Gantt) cu ajutorul aplicatiilor software;
  • Cunoasterea legislatiei/reglementarilor specifice domeniului de activitate: achizitii publice, proiectare si executie de lucrari, autorizarea lucrarilor de constructii;

Reprezinta avantaj:
  • studii superioare in domeniul constructiilor;
  • experienta in managementul contractelor de lucrari;
  • experienta in lucrul cu baze de date (aplicatii informatice tip ERP);
  • cunostinte utilizare AutoCad;
  • permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului:
  • Pentru Proiecte Fonduri Europene (P.O.I.M., P.O.R.), cautam un coleg care sa ocupe rolul de Cantitati;
  • Intocmire oferte in vederea participarii la licitatii publice/private;
  • Analize /evaluari /calcule economice preliminare in vederea estimarii costurilor/cheltuielilor de executie;
  • Intocmire grafice /programe de executie cu alocare de resurse, identificare puncte cheie (jaloane) si evidentiere drum critic;
  • Deplasari in santier pentru a efectua masuratori in vederea decontarii lucrarilor;
  • Intocmire situatii de lucrari (devize, centralizatoare, atasamente, analize de pret etc.) si aprobarea acestora la beneficiari;
  • Verificare situatii de lucrari intocmite de asociati/subcontractanti;
  • Intocmire si reactualizare grafice de executie, cash-flow pentru lucrarile aflate in executie;
  • Calculul costului proiectului in orice moment pe parcursul executarii contractului;
  • Elaborare rapoarte scrise conform solicitarilor beneficiarilor.

Beneficii:
  • Mediu de lucru competitiv
  • Salariu atractiv
  • Participare la cursuri de perfectionare
  • Cazare in Galati pentru persoanele cu domiciliu in alte localitati
  • Tichete de masa.

Descrierea companiei

Societatea LEMACONS SRL, înființată în anul 2009, având capital privat integral românesc, este specializată în execuția lucrărilor de construcție a drumurilor și autostrăzilor, construcții civile și industriale, lucrări de alimentare cu apă și rețele de canalizare, construcții rezidențiale și nerezidențiale cu instalațiile aferente, lucrări hidrotehnice.
Echipa noastră este formată din personal specializat și dispunem de un parc propriu de utilaje și echipamente de înaltă performanță. Societatea se angajeaza intr-un proces de dezvoltare dinamica, focalizat pe construirea unui sistem care sa produca, pe termen lung, solutii prompte, adaptate nevoilor clientilor. Specificul companiei consta in capacitatea de a intelege prin relatia cu clientul nu un contract rigid finalizat printr-un act de vanzare-cumparare a unui pachet de servicii, ci o permanenta interfatare constructiva, care transforma partenerii in prieteni si colegi de drum pe o perioada indelungata.

Verifica pe eJobs.ro