Responsabilitati principale:

  • Respecta si implementeaza procedurile din sistemul de managementul calitatii;
  • Asigura calitatea produsului in concordanta cu solicitarile propuse;
  • Verifica si valideaza din punct de vedere al calitatii toate instructiunile de munca;
  • Revizuieste zilnic QRCI-urile de linie cu supervizorii;
  • Se asigura ca metodología QRCI este aplicata corect;
  • Valideaza orice schimbare in Productie din punct de vedere al calitatii;
  • Responsabil de implementarea corespunzatoare a noilor programe/proiecte, din punct de vedere al calitatii;
  • Urmareste evolutia produsului in productia de serie bazandu-se pe instrumentele definite.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare – profil tehnic;
  • Engleza – avansat;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte despre metodele specifice: ANPQP, AMDEC, SPC, MSA, QRCI, Audit SMC, Audit Proces;
  • Abilitatea de a lucra eficient si precis in conditii de stres si cu termene limita;
  • Orientare catre imbunatatirea continua;
  • Capacitate de analiza, sinteza si luare decizii.
Verifica pe BestJobs