Fișa jobului

Candidatul ideal:

Absolvent studii superioare cu profil economic;

Permis de conducere (B);

Foarte bune competente de vanzare, comunicare si persuasiune;

Atitudine proactiva;

Experienta pe zona de vanzari (minimum 1 an);

Cunoasterea pietei si a mediului de afaceri din zona.

Responsabilitati:

Promoveaza si vinde produsele bancii, oferind clientilor IMM consiliere financiara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;

Dezvolta portofoliul de clienti IMM si volumul de afaceri, in conformitate cu obiectivele sucursalei;

Urmareste evolutia relatiilor cu clientii din portofoliul detinut si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling;

Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al bancii;

Ofera clientilor informatii referitoare la operatiunile bancare derulate.

Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn