Responsabilitati:

- elaborezi strategia companiei in domeniul resurselor umane;

-elaborezi, specific, strategia si arhitectura managementului performantei
- selecția și recrutarea personalului;
- dezvoltarea si coordonarea programelor privind evaluarea competenţelor si dezvoltarii carierei, pentru salariaţii Companiei;
- asiguri demersurile în vederea justei selectii si a participãrii personalului Companiei la cursuri/ instruiri/ stagii de formare/ perfectionare/ instruire/ întretinere profesionalã.
- Elaborarea de rapoarte cu privire la mijloacele de recrutare, turnover-ul din departament, situatia testarilor si a pretentiilor salariale ale angajatilor, statistici de piata
- Actualizarea periodica a bazei de date a angajatilor
- Negocierea de contracte in vederea colectarii de CV-uri (Ejobs, Bestjobs, asociatii ale studentilor, targuri de joburi, etc)
- Gestionarea procesului de integrare a noilor angajati
- Sustinerea sesiunilor de formare si dezvoltare a angajatilor in functie de nevoile identificate
- Elaborarea de proceduri atunci cand este necesara standardizarea si formalizarea unui proces
- Participa la derularea proiectelor initiate de catre departamentul de resurse umane
- Intocmirea si rularea chestionarelor de evaluare a satisfactiei personalului;
- Sustinerea de "Interviuri de Iesire" si centralizarea motivelor de plecare a angajatilor
- Up-date fise de post

Cerinte:

- studii universitare ;
- cunoasterea legislatiei muncii, experiență relevanta în domeniul resurselor umane
- experiență profesională în activitatea de eficientizare, de restructurare a organizatiei;
- abilitati, cunostinte legate de politici de resurse umane, raportari specifice domeniului resurse umane, administrare personal, structura organizatorica, calcul salarial, recrutare, managementul performantei si managementul succesiunii
- excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
- bun organizator, atent la detalii, rigoare;
- capacitate de a evalua performanta, rapiditate in luarea deciziilor;
- persoana dinamică, proactivă și orientată către rezultate
- foarte bune abilități de organizare a timpului;

Verifica pe BestJobs