Candidatul ideal

Căutăm o persoana veselă, calmă, empatică, răbdătoare, care doreşte să se alăture unui colectiv interesant. Împreună cu noi poti cunoaşte armonia la locul de muncă. Ne dorim să creăm un mediu stabil şi vesel, un mediu care să le ofere copiilor zile pline de zâmbete. Le oferim copiilor respect, sprijin, activităţi interesante adaptate nivelului lor de dezvoltare şi creştem alături de ei.
Candidatul ideal:
- studii de specialitate/studii pedagogice
- experienţă în lucrul cu copiii
- persoană energică, creativă, comunicativă, organizată, care simte o reală plăcere când interacţionează cu copiii
- atitudine pozitivă
- cunoscător de limba engleză
- cunoscător al principiilor educaţiei non-formale, al pedagogiilor alternative
- cunoscător al etapelor de dezvoltare ale vârstei preşcolare
- persoană cu dorinţă de învăţare
- aptitudini de lucru în echipă

Descrierea jobului

Responsabilităţi
- planificarea activităţilor educative
- organizarea şi susţinerea activităţilor creative
- monitorizarea şi evaluarea performanţelor copiilor
- supravegherea copiilor, sprijinirea acestora în rutinele zilnice
- organizarea şi amenajarea mediului educaţional

Descrierea companiei

Căsuţa cu ferestre este un centru educaţional care oferă un sistem de educaţie non-formală, învăţare prin joc, ghidată după arii de competenţă, care promovează educaţia cu blândeţe, cu respect.
Alături de noi copiii vor fi încurajaţi să îşi gestioneze în mod liber emoţiile, să exprime ceea ce simt, ceea ce gândesc, îşi vor descoperi liberul arbitru, se vor simţi înţeleşi, iubiţi şi cel mai important respectaţi. Vor fi incurajaţi să descopere lumea singuri, să mănânce sănătos, să îşi facă prieteni mai mari sau mai mici.
Vor fi apreciaţi pentru ceea ce încearcă sa facă şi pentru felul în care încearcă, nu neapărat pentru rezultat. Educaţia noastră este o educaţie fără pedepse, recompense, condiţionări, etichete etc..
Copiii sunt respectaţi şi educaţi cu explicaţii, blândeţe, calm, răbdare.
Suntem o echipa tânără, unită, veselă, care îşi doreşte să contribuie la dezvoltarea copiilor.
Dacă rezonezi cu valorile noastre, vrei un mediu cald în care să înveţi o mulţime de lucruri interesante şi vrei să te dezvolţi, să creşti din punct de vedere profesional, te aşteptăm în lumea noastră!

Verifica pe eJobs.ro