Fișa jobului

Locație: Reprezentanța de vânzări Brașov
Nivel dorit de experiență: minim 3 – 5 ani, experiența în sectorul comercial poate fi un avantaj.

Descrierea Postului - Responsabilităţi
  • Aplică şi urmăreşte modul de aplicare al procedurilor financiar - contabile și de gestiune în cadrul reprezentanţei și a magazinelor de brand;
  • Urmărirea soldurilor de facturi neîncasate, reducerea acestora, îndeosebi a celor scadente şi neachitate;
  • Întocmește situația neîncasatelor sau alte tipuri de centralizări şi transmite informațiile la sediul central;
  • Înregistează corect şi la timp operaţiunile financiar – contabile, întocmește raportărilor lunare, trimestriale şi anuale;
  • Participă şi controlează operațiunile de predare-primire a gestiunii și certifică efectuarea tuturor mișcărilor din gestiune;
  • Operează zilnic încasările agenților și recepția mărfurilor de la terți; urmărește decontările;
  • Întocmeşte lunar situația cheltuielilor, veniturilor și a profitului pe reprezentanţă;
  • Răspunde de evidenţa formularelor cu regim special;
  • Colaborează și comunică permanent cu dept. financiar – contabil de la sediul central din Cluj-Napoca;
Cerințe:
  • Cunoștințe avansate de operare PC: MS Office, Internet Explorer, Outlook, Navison (constituie avantaj);
  • Legislația specifică domeniului financiar – contabil: legea contabilității, codul fiscal și normele de aplicare ale acestuia;
  • Cursuri de legislaţie financiar-contabilă, fiscală / contabilitate bugetară / audit financiar.
  • Reguli privind disciplina de casă (încasare - depunere numerar, emiterea chitanţelor, regimul facturilor);
Competenţe esenţiale:
  • Comunicare şi muncă în echipă;
  • Planificare – organizare, auto-disciplină;
  • Managementul timpului;
  • Rezolvarea de probleme;
  • Seriozitate, atitudine proactivă şi rezistenţă la stres;
Ce vă putem oferi noi:
  • Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Finanțe

Sectoare de activitate

Marketing și publicitate

Verifica pe LinkedIn