Fișa postului

Descrierea jobului - România

Descriere Companie

Suntem o multinationala cu biroul central în SUA, prezenta in 12 tari cu peste 30 de consultanti seniori care sprijina companii şi institutii publice şi private în procesele lor de internationalizare, oferind informatii si asistenta specializata in mediul international.

Responsabilitati
  • efectueaza ingregistrari in contabilitate
  • verifica documentele justificative primite,din punct de vedere al respectarii legalitatii de intocmire
  • efectueaza activitati de infiintare societate, fuziuni, diviziuni, facturare, atunci cand este cazul
  • se ocupa de arhivarea documentelor in dosare
  • tine la zi evidenta serviciilor prestate catre clienti si are grija ca acestea sa se realizeze conform graficului in prealabil agreat
  • alte sarcini ce tin de buna colaborare cu clientii
Cerinte

Cerinte
  • Experienta de 2 – 3 ani in domeniul contabilitatii
  • Cunoasterea limbii ITALIENE si / sau a limbii engleze – nivel conversational si scris mediu-avansat
  • Fara cazier
Calitati: dorinta de a invata, seriozitate si responsabilitate asumata, onestitate, organizare, atentie la detalii, si atitudine pozitiva si proactiva.

Oferta
  • Salariul negociat platit la timp
  • Seriozitate
  • Atmosfera de lucru placuta
  • Program de lucru: L-V: 9.00 – 18.00, o ora pauza de pranz.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Finanțe

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn