Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai,o importanta companie din domeniul productiei de echipamente pentru retelele de infrastructura si canalizare,Director Tehnic.Rolul este cu relocare in Brasov.

Experienta si studii:

  • Absolvent facultate de Constructii, specializarea CFDP
  • Experienta anterioara de Director tehnic sau proiectare poduri minim 3 ani
  • Experienta in formarea si conducerea unui departament tehnic
  • Experienta in organizarea si planificarea activitatilor specific activitatii
  • Experienta in interactiunea directa cu colaboratori

Competente/Responsabilitati:
  • Capacitatea de organizare, planificare si verificare a activitatii departamentului tehnic, privind activitatea de proiectare pentru toate produsele companiei (structuri metalice, arce prefabricate de beton, planse de executie in productie si calcule hidrostatice).
  • Cunostinte bune de Civil 3D, Mathcad (soft-uri utilizate zilnic),cunoasterea programului PLAXIS, constituie un avantaj.
  • Coordonarea echipei, asumarea raspunderii si urmarirea si dezvoltarea productivitatea si dezvoltarea lor
  • Gandire analitica si strategica
  • Participarea la conferinte, workshop, training si prezentarea produselor si solutiilor companiei.
  • Cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit si termeni tehnici)
  • Cunostinte foarte bune privind legislatia tehnica in constructii
  • Capacitatea de a dimensiona si verifica elementele de rezistenta a elementelor podurilor (ex: dimensionare si armare fundatii directe si indirecte, dimensionare timpane din beton armat, etc.

Descrierea companiei

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Verifica pe eJobs.ro