Fișa jobului

Candidatul ideal:

- studii superioare finalizate

- experienţă de minim 3 ani pe o poziţie de conducere

- experienţă în managementul unei echipe de minim 5 membri cu funcție de coordonare

- cunoştinţe de MS Office la nivel avansat (în special Excel)

- capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor

- abilităţi de comunicare şi relaţionare, negociere şi persuasiune

- abilităţi în dezvoltarea echipei: motivarea acesteia şi oferirea unui feedback constructiv

- permis de conducere (cat. B) si experiență în traficul rutier

- persoană capabilă să lucreze autonom și să își asume responsabilitatea rezultatelor

- disponibilitate de deplasare în regiunea alocată - județele: Galați, Vrancea, Buzău, Brăila, Tulcea și Constanța

Descrierea jobului:

- asigură implementarea politicilor comerciale ale companiei pe regiunea sa (6 judete, 25-30 farmacii): planograme, sortimentatie, promoții, prețuri și nivel al stocurilor

- răspunde de realizarea planului de marjă pe regiunea alocată

- răspunde de implementarea corectă a promoțiilor și campaniilor și se asigură că mecanismele acestora sunt corect înțelese

- participă la deschiderea noilor farmacii și se asigură ca personalul nou angajat este instruit în mod corespunzător

- identifică, în mod activ și continuu, noi oportunități de dezvoltare ale lanțului de farmacii în regiunea alocată

- controlează activitatea tuturor oamenilor din subordine în mod direct prin intermediul vizitelor în teren

- răspunde de motivarea, dezvoltarea și evaluarea personalului din echipa sa, în funcție de obiectivele stabilite

Beneficii:
- pachet salarial motivant

- bonus variabil atractiv, direct corelat cu performanțele

- tichete de masă

- card discount farmaciile Dona

- asigurare de sănătate

- mașină de serviciu cu acces full time

- mediu de lucru dinamic și oportunitatea de dezvoltare a carierei alături de o echipă de profesioniști

Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele  din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere!

Nivel de vechime

Director

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Management

Sectoare de activitate

Farmacii

Verifica pe LinkedIn