Descriere companie: Societate comerciala care are ca obiect de activitate de confectii in sistem lohn, cu locul de desfasurare al activitatii in loc. Hirlau, jud. Iasi.

Cerinte:
* Absolvent studii superioare economice;
* Experienta minim 5 ani, de preferat si in domeniul productiei;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, cunoasterea unui program de contabilitate (avantaj WINMENTOR);

* Cunostinte solide de fiscalitate.

Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilitati de relationare interumana, interesat de o buna coordonare a activitatii si de rezultate concrete, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu managerii in vederea solutionarii problemelor.

Principalele responsabilitati:

* Coordonarea departamentului economico-financiar;

* Intocmirea si verificarea inregistrarilor contabile;
* Supervizarea platilor interne si externe;
* Elaborarea de bugete anuale venituri si cheltuieli;
* Pregatirea suportului pentru auditorii interni si externi;
* Intocmirea declaratiilor fiscale si informative obligatorii, situatii financiare si raportari periodice;
* Intocmire situatii si analize indicatori economico-financiari (venituri, cheltuieli, cash-flow, profit, rata profitabilitate etc);

BENEFICII:
- Salariu atractiv;
- Transport la si de la locul de munca;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca;

- Conditii de munca deosebite.

Verifica pe BestJobs