Candidatul ideal

•Studii obligatorii: superioare n domeniul economic (specializarea finanţe/contabilitate)
•Experienţă in elaborarea şi urmărirea cashflow
•Abilităţi deosebite de prelucrare numerică şi interpretare date
•Simţ pentru detaliu şi atenţie distributivă
•Eficienţă in comunicarea verbală şi scrisă
•Excelente abilităţi de utilizare a computerului (Word, Excel)
•Experienţa intr-o funcţie de conducere şi de coordonare constituie un avantaj
•Spirit organizatoric, dinamism şi adaptabilitate
•Abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere
•Capacitate mare de organizare şi rezistenţă la stres

Descrierea jobului

•Organizarea si conducerea unui departament financiar contabilitate.
•Design si implementare politici si proceduri financiar contabile.
•Conceperea politicii financiare a companiei, in colaborare cu Managerul societatii
•Conducerea, coordonarea şi controlul activităţii angajaţilor departamentului economic din subordine
•Planificarea si prognozarea pe termen scurt, mediu şi lung a evoluţiilor financiare la nivel de companie
•Efectuarea de statistici financiare la solicitarea Managerului, in funcţie de elementele ce se doresc a fi observate
•Controlul evidenţei contabile generale, intocmirea balanţelor de verificari lunare şi a bilanţurilor contabile
•Evidenţa furnizorilor, clienţilor şi a decontărilor bancare
•Evidenţa veniturilor şi cheltuielilor centrelor de cost şi profit
•Completarea dosarelor de licitaţii cu documente specifice
•Legatura cu autoritatile, cu bancile, etc.

Descrierea companiei

Societate in domeniul confectiilor de dama..

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Compania isi rezerva dreptul de a testa cunostintele candidatilor selectati.

Salariul va fi negociat in urma interviului.

Verifica pe BestJobs