downloadDeclarant vamal pentru urmatoarele locatii:

Otopeni Aeroport

Compania noastră se ocupă de servicii complexe in domeniul comerțului internațional cu bunuri. În special, în cadrul serviciilor vamale, adică operațiuni vamale de import, export și tranzit al mărfurilor.

Căutăm un coleg nou la filiala noastră din Otopeni. Dacă ai cunoştinţe de comunicare în engleză și experiență in domeniul vamal, aceasta este o mare oportunitate pentru tine.

Responsabilitati:

  • Pregătirea declarațiilor vamale pentru documentele de import / export / tranzit;

  • Informarea părților implicate cu  privire la datele de sosire a bunurilor și finalizarea operațiunii de vămuire;

  • Rezolvarea oricăror probleme legată de documentele vamale (împreună transportatorii, furnizorii, părțile implicate);

  • Comunicarea cu autoritățile vamale;

  • Atribuţii administrative pentru documente, rapoarte, evidențe vamale și registre;

  • Arhivarea documentelor.

Cerinţe:

  • Educație: secundară cu examen de absolvire a școlii;

  • Experienta in domeniul vamal – min. 3 ani;

  • Cunoştinţe de limba Engleză;

  • Abilități informatice (Microsoft Office – Excel);

  • Permis de conducere B;

  • Abilități excelente de comunicare și negociere, rezistență la stres;

  • Concentrare pe rezultat și pe client.

Ce oferim:

  • Tichete de masă;

  • Cursuri de limbă;

  • Posibilități de instruire profesională;

  • Decontarea chetuielilor de transport;

  • Bonusuri suplimentare bazate pe performanță;

  • Locul de muncă: Otopeni Aeroport

  • Programul de lucru: Luni – Vineri: 9:00 – 17:00;

  • Data de începere: start imediat sau negociabil.

Verifica pe BestJobs