Avecont Solutions - companie ce activeaza in domeniul serviciilor de contabilitate, recruteaza economist contabil cu studii superioare economice (preferabil specializarea contabilitate sau cibernetica), in vederea prestarii de servicii financiar-contabile, incepand cu inregistrarea documentelor financiar-contabile, pana la nivel de balanta si bilant (inclusiv) pentru clientii din portofoliu.

Responsabilitati:

- Evidenta contabila completa la societati din diverse domenii de activitate prin inregistrarea documentelor privind: achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor;
- Urmarirea soldurilor contabile: clienti, furnizori, banca, salarii;- Intocmirea si depunerea declaratiii fiscale precum si mentinerea relatiei cu institutiile abilitate ale statului;
- Intocmirea ordinelor de plata;
- Arhivarea documentelor financiar-contabile;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii;

Cerinte obligatorii:

- Studii superioare de specialitate (preferabil contabilitate sau cibernetica);
- Cunostinte de contabilitate (minim nivel de baza);
- Viteza de lucru mare, acuratete, promptitudine;
- Seriozitate, dinamism, implicare;
- Spirit de echipa;
- Persoana capabila sa invete rapid si dornica sa se dezvolte profesional in cadrul companiei noastre, indiferent de nivelul actual de experienta in acest domeniu;

Oferta noastra:

- Salariul este motivant, fiind negociat in functie de experienta si gradul de pregatire al candidatului;
- Mediu de lucru foarte placut si bine organizat;
-Postul oferit este pentru punctul de lucru al companiei noastre, acesta fiind situat in Bucuresti, Sector 3 (Zona Piata Muncii).

Asadar, daca doriti sa aflati cum este sa lucrezi intr-o echipa tanara si dinamica, cu oameni profesionisti si competenti, cu o atitudine proactiva, implicati permanent intr-o munca valoroasa, pasionanta si plina de provocari, aplicati acum la aceasta oferta!

Verifica pe BestJobs