Candidatul ideal

Cunoştinţe - limba engleză (scris şi conversaţional)

Abilităţi:

  • Experiență în centrul de apel Call Center și experiența relațiilor cu clienții
  • Personalitate creativă cu aptitudini de comunicare respectabile
  • Orientare spre detalii și gândire analitică
  • Abilități de bază pentru crearea rapoartelor de performanta
  • Persoană proactivă cu capacități bune de ascultare și învățare
  • Competența în abordarea ambiguităților și axarea pe realizarea tangibilă a sarcinilor
  • Aptitudini de planificare și gestionare a timpului
  • Abilități de monitorizare a rezultatelor
  • Experiență de lucru cu instrumente Microsoft Office
Experienţă
Un an de experienţă într-o poziţie similară
Lucrul într-un mediu bazat pe relaţiile cu clienţii

Descrierea jobului

Responsabilităţi

  • Gestionează strategia de contact a companiei asigurând o comunicare clară cu clienții prin diferite canale de comunicare în orice moment selectat, cu scopul de a transforma intenția de achiziție în realitate.
  • Contribuie activ la sesiunile de brainstorming cu idei noi și sprijină departamentul de marketing prin calibrarea campaniilor Telesales la capacitățile departamentului Servicii clienti, pe baza discuțiilor continue cu salariatii din acest departament.
  • Reprezintă societatea în relație cu tipografii.
  • Gestionează activitățile de marketing SMS, e-mail și Telesales.
  • Definește și implementează promoțiile dedicate clientilor pentru a îmbunătăți loialitatea lor, conform Strategiei de retenție, gestionând prin abordarea managementului de proiect pașii de implementare și materialele suport.
  • Analizează profilurile și segmentele clienților pentru a optimiza performanța de contactare și pentru a activa clienții existenți.
  • Este responsabil pentru bugetarea activităților de retenție în ceea ce privește solicitarile de imprumut, împrumuturile, conversiile și costurile aferente
  • Exploreaza noi mixuri de canale de comunicare pentru a optimiza performanța campaniilor de marketing.
  • Definește și pune în aplicare a activitățile de marketing pentru a determina clienții să ramână sau pentru a recastiga clienții care au achitat imprumutul
  • Optimizează performanța investițională a canalelor de marketing auto-coordonate prin căutarea continuă a celor mai bune soluții aplicabile.
  • Responsabil de managementul părților interesate pentru activitățile / campaniile de marketing propuse, pentru a furniza toate informațiile relevante procesului de luare a deciziilor
  • Îndeplinește orice alte sarcini dispuse de superiorul direct și/sau ierarhic în conformitate cu regulile societății și reglementările legale în vigoare, corespunzător competențelor profesionale și atribuțiilor prevăzute în fișa postului.

Descrierea companiei

Provident Financial România este o companie britanică cu o viziune clară despre viitor. Aici oamenii sunt pe primul loc: angajaţii şi clienţii noştri, cu toate nevoile, planurile şi ambițiile lor. Suntem recunoscuţi în piaţă ca fiind prima instituţie financiară care, în 2006, a lansat împrumutul la domiciliu, după un model de afaceri cu o istorie de peste 130 de ani în Marea Britanie. Tot de atunci, oferim clienţilor noştri soluţii financiare simple şi transparente, adaptate propriilor planuri şi posibilităţi şi construim relaţii pe termen lung cu aceştia. Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori:respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

Având oportunităţi de carieră în peste 80 de oraşe din ţară, te aşteptăm să ne cunoşti mai bine şi să te alături echipei noastre, fie că eşti la început de drum, fie că eşti un specialist în domeniu.

În cazul în care aplici pentru acest post, noi, Provident Financial Romania IFN S.A., cu sediul în Calea Serban Voda, nr 133, Bucuresti (”Provident”), te informăm că iți vom prelucra datele personale din CV, precum și orice alte date pe care ni le transmiți ulterior, dacă este cazul, strict în scopul recrutării pentru poziția deschisă și anunțată prin acest anunț de job. Temeiul în care îți vom prelucra datele este interesul nostru legitim de a acoperi nevoile noastre organizatorice, în considerarea obiectului nostru de activitate și a specificului postului pentru care aplici.

Datele tale personale nu vor fi transferate către nicio terță parte. Îți vom păstra datele personale atât timp cât este necesar pentru definitivarea în cadrul organizației noastre a postului pentru care ai aplicat, dar nu mai mult de 6 luni de la data colectării datelor, după care datele tale personale (inclusiv datele din CV) vor fi șterse/distruse din evidențele noastre.

De asemenea, te informăm că ai următoarele drepturi în legatură cu datele tale personale pe care ni le-ai furnizat: dreptul de acces la datele tale personale, dreptul la rectificare sau ștergerea acestora sau restricționarea prelucrării sau a dreptului de a se opune prelucrării, dreptul la portabilitatea datelor, precum și dreptul de a depune o plângere în fața autorității de supraveghere (ANSPDCP). Mai multe informații despre aceste drepturi, precum și cum le poți exercita, poți găsi în politica noastra de confidențialitate, disponibilă pe website-ul nostru, prin accesarea următorului link: https://www.provident.ro/politica-de-confidentialitate

Pentru orice informații cu privire la protecția datelor tale personale, ne poți contacta la adresa: datepersonale@provident.ro.

Verifica pe eJobs.ro