Ai experienta in domeniul echipamentelor de sudura si esti pasionat de sudura? Vrei sa faci parte dintr-o echipa preocupata in permanenta sa ofere cele mai avansate solutii in domeniu? Vino in echipa BINZEL!

ABICOR BINZEL ROMANIA SRL-filiala a grupului german ABICOR BINZEL, lider de piata la nivel mondial si cu experienta de peste 70 de ani in domeniul echipamenteleor si perifericelor pentru sudare cu arc electric robotizata sau manuala- cu o prezenta in Romania de peste 15 ani, are nevoie de tine!

Recrutam: consilier tehnic echipamente, accesorii si periferice pentru echipamente de sudura.

Cerinte:

  • Calificare sudor, inginer sudor, de preferinta IWE/EWE
  • Experienta practica de lucru cu echipamente pentru sudare MIG/MAG, WIG, in domeniul procedeelor de sudare manuale, automate, robotizate
  • Abilititati de comunicare
  • Persoana responsabila, cu initiative, sociabila, orientate spre obtinerea de rezultate
  • Autonomie in organizarea activitatii proprii
  • Permis de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasari in tara

Descrierea postului:

  • Contacteaza clientii si identifica necesitatile specifice proceselor de productie ce implica sudura cu arc electric
  • Prezinta si participa la procesul de vanzare al produselor din portofoliul firmei, urmarind in permanenta extinderea bazei de clienti
  • Intocmeste ofertele tehnice

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Lucru intr-o companie multinationala puternica.
  • Training-uri tehnice si de vanzari asigurate in tara sau strainatate.
Verifica pe BestJobs