Fișa jobului

Esti pregatit(a) pentru o noua provocare sau o relansare a propriei cariere intr-o companie de succes? Te provocam sa aloci cateva momente asupra oportunitatii pe care noi ti-o oferim, aceea de a candida pentru pozitia de Consultant vanzari.

Ai experiență în vânzarea de soluții tehnologice?

Arhitecturile și soluțiile IoT îți sunt cunoscute?

Iti place sa faci parte din proiecte noi, pe care ulterior sa le promovezi?

Quartz Matrix are nevoie de tine!

Descrierea postului

Compania Quartz Matrix este lider regional pe piața soluțiilor IT, energie și comunicații. Suntem o companie dinamica implicata mereu in dezvoltarea de proiecte noi proprii din zona tehnologiei. Astazi iti lansam provocarea de a fi parte din aceste proiecte, de a le promova si de a-ti demonstra ca poti fi cel mai bun.

Persoana care va ocupa acest post va avea ca principale responsabilități în zonele alocate, dezvoltarea colaborării cu clienții actuali, promovarea soluțiilor tehnologice către clienții actuali și către alți clienți potențiali, atingerea obiectivelor de vânzări și dezvoltarea pieței în conformitate cu politica de vânzări a companiei.

Persoana trebuie să fie deschisă către un proces de învățare continuă, orientare către client și organizare bună a activității.

Dacă Vei Bifa Cât Mai Multe Dintre Descrierile De Mai Jos, Ești Foarte Aproape De a Primi Acest Job
  • Studii superioare și/sau certificări într-un domeniu tehnic: energetic, securitate electronică sau IT, inginerie
  • Experiență de peste 2 ani în vânzarea cu succes a soluțiilor tehnologice caracterizate prin cicluri complexe de vânzare
  • O bună cunoaștere a proceselor industriale bazate pe soluții de calcul, sisteme de comunicații și vânzarea soluțiilor de tip IoT
  • Experiență în dezvoltarea proiectelor alături de echipe interdisciplinare
  • Bune abilități de comunicare, negociere, prezentare și relaționare
  • Capacitate de analiză și sinteză
  • Disponibilitate pentru deplasare
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu, scris și vorbit
  • Cunoștințe de utilizare PC: MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Persoană energică și cu o gândire pozitivă
  • Permis de conducere categoria B cu experiență de minim 2 ani

Activitățile De Care Vei Fi Responsabil
  • Promovarea soluțiilor industriale ale companiei către clienții din zona alocată și identificarea de noi oportunități
  • Vizite la clienți pentru identificarea nevoilor, preluarea datelor de ofertare și prezentarea ofertelor
  • Consilierea clienților în vederea achiziționării soluțiilor promovate
  • Întocmirea contractelor comerciale și urmărirea implementării soluțiilor livrate
  • Urmărirea realizării activităților de mentenanță post-vânzare pentru soluțiile vandute
  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzări stabilite
  • Întocmirea rapoartelor de activitate săptămânale și lunare

Ce Îți Oferim
  • Instruire în management de proiect
  • Training de vânzări și pe soluțiile tehnologice dezvoltate de Quartz Matrix
  • Dezvoltarea în cadrul unei echipe de consultanți cu un know-how solid în domeniul IT
  • Pachet salarial în concordanță cu rezultatele obținute și bonusare pe proiect
  • Mașină de serviciu pentru deplasări în zona alocată
  • Telefon mobil și laptop
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Consultanță

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn