Fișa jobului

Dacă
  • ai acumulat cunoştinţe în vânzări în şi vrei să treci la un nivel superior;
  • ştii să foloseşti baze de date, să prospectezi şi ştii să găseşti uşor clienţi;
  • vânzarea consultativă și negocierea contractelor sunt activități pe care le faci simplu și eficient;
  • ai capacitate de sinteza, de analiză şi iţi doreşti ascensiune si recunoaştere profesională;
  • ai permis auto și disponibilitate pentru deplasări frecvente în teritoriul alocat;
  • esti prezentabil, persuasiv şi iti place sa comunici;

Atunci ai 100% şanse să lucrăm împreună!

Obiectivele Tale Sunt

Descrierea jobului:
  • să promovezi şi să vinzi serviciile Orange Romania prin identificarea nevoilor clienţilor;
  • să semnezi contracte pentru clienţi noi în special dar si pentru clienţii existenţi;
  • să pregăteşti clienţii in ceea ce priveşte folosirea produselor şi serviciilor vândute si să te ocupi de menţinerea unei bune relaţii post vânzare (mentenanţa şi retention pe clienţii business);
  • să atingi şi să depăşeşti obiectivele lunare făcând si cross-sell plus up-sell;

Pentru a Fii Eficient Trebuie Să Ai
  • focus pe partea de prospectare, relaţionare şi negociere;
  • permis de conducere categoria B cu experienţa de minim un an;
  • aptitudini pentru vânzarea business to business;
  • cunoştiinte şi interes pentru domeniul IT&C (este un plus);
  • abilități PC ( inclusiv Microsoft Office) şi de utilizare eficienta a internetului;

Iți Oferim
  • posibilitatea de a lucra intr-un mediul de business dinamic, competitiv si captivant;
  • un pachet de salarizare peste medie format din: salariu fix + comision + bonusuri de performanţă;
  • ocazia de a caştiga premii atractive prin participarea la diverse activităţi şi concursuri;
  • program flexibil, timp liber in weekend si sărbătorile legale;
  • instrumente de lucru: laptop + telefon + facilităţi de comunicare şi servicii mobile
  • maşina de serviciu (full time)
  • training si suport in activitate
  • şanse reale pentru a promova in poziţii superioare. Depinde doar de tine!

Descrierea Companiei

Long Consulting este partener ORANGE ROMANIA şi promoveaza serviciile de voce mobilă, date şi voce fixă – pentru segmentul B2B. servicii dedicate exclusiv persoanelor juridice.

Furnizăm de 12 ani soluţii practice clienţilor, analizând nevoile pentru a dezvolta şi îmbunătăţi performanţa si suntem pentru acestia un partener de incredere si pe termen lung.

Orange Romania este leader al telecomunicațiilor din România.
Orange înseamnă mult mai mult decât tehnologie, telefonie mobilă sau rețelele GSM. Orange aspiră să utilizeze tehnologiile inovatoare ca instrument de îmbunătățire a calității vieții pentru toți. Diversitatea expertizei Orange și deschiderea spre toate sistemele de cercetare și inovare constituie filozofia Orange: inovația tehnologică în beneficiul oamenilor, al societății și al planetei.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Petrol și energie

Verifica pe LinkedIn