Fișa jobului

Responsabilitati:

  • Asigura implementarea cu succes a brandului UPC, dezvoltarea si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
  • Ofera suport in dezvoltarea strategiei, obiectivelor de brand si comunicarii UPC;
  • Colaboreaza cu Managerul direct pentru alinierea valorilor universale ale brandului UPC (CEE & global) la afinitatile si specificul consumatorului si pietii din Romania;
  • Se asigura de implementarea coerenta si consistenta a imaginii de brand in toate punctele de contact proprii UPC;
  • Coordoneaza toate colaborarile cu partenerii externi (ex: statii TV, alti parteneri media, parteneri FMCG etc);
  • Coordoneaza si implementeaza programe si actiuni pentru a creste reputatia, indicatorii de brand si angajamentul fata de brand, atat al angajatilor cat si al clientilor;
  • Responsabil pentru implementarea actiunilor de comunicare din cadrul strategiei aprobate si orice alta actiune stabilita de catre companie;
  • Coordoneaza toate campaniile nationale din punct de vedere: creatie, aprobare plan actiuni cu superiorul, implementare, monitorizare, evaluare rezultate, elaborare prezentari si sustinere catre superiori;
  • Coordoneaza toate actiunile de comunicare stabilite pentru reteaua de magazine UPC si agentii de vanzari din aria de acoperire UPC (semnalistica si afisaj, materiale promotionale, uniforme, deschideri magazine etc);
  • Coordoneaza procesul de selectie al agentiilor de creatie; se ocupa de briefingul, debriefingul si evaluarile periodice ale agentiilor/furnizorilor.
  • Identificarea noilor oportunitati pentru brandul UPC prin permanenta analiza a pietei si transformarea acestora in actiuni precise pe care le propune superiorului;

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare absolvite;
  • Experienta si cunostinte avansate in strategie si implementare de brand;
  • 2 ani experienta pe o pozitie similara;
  • Cunostinte brand management, management de proiect;
  • Cunostinte de trade marketing & mercantizare retail;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Orientare catre client;
  • Planificare si actiune strategica;
  • Orientare catre rezultat;
  • Abilitatea de a-i inspira si motiva pe ceilalti;
  • Abilitati de lucru in colaborare si influentarea celorlalti;
  • Creativitate si inovatie;
  • Etica si integritate.
Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Marketing

Sectoare de activitate

Telecomunicații

Verifica pe LinkedIn