Departamentul Purchasing Components EE recruteaza Assistant Buyer. Profită  de oportunitatea  de a te altura unei echipe energice și entuziaste!

 Responsabilitati:

  • Pregatirea, parcurgerea si intretinerea cererilor de oferte pentru departamentul de achizitii;
  • Centralizarea informatiilor primite si completarea de comparatii de oferte;
  • Intocmirea si completarea de rapoarte in vederea mentinerii evidentei activitatii;
  • Clarificari cu departamentele interne precum si cu furnizorii;
  • Utilizarea si stemelor si soft-urilor interne si externe folosite in cadrul Draexlmaier: HOST, Scan View, BPME-Sourcing Portal , SLC, Plossys, SAP, Teamcenter;
  • Verificarea si clarificarea facturilor cu diferente de pret.

 Cerinte:

  • Studii Universitare finalizate;
  • Minim 6 luni experienta relevanta;
  • Foarte bune cunostinte de limba engleza;
  • Cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj;
  • Bune cunostinte de MS Office (Excel, Outlook);
  • Persoana sociabila, dornica sa invete si proactiva;

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitive

Verifica pe BestJobs