Despre Companie:

CTE SOLUTION - UTILAJE SPECIALIZATE este unul din furnzorii de incredere pentru utilaje de constructii, concasare -sortare, masinilor si utilajelor pentru salubritate si reciclare.

CERINTE

  • Studii superioare de preferat tehnice, reprezinta un avantaj.
  • Limba engleza - Nivel avansat
  • Minim 3 ani experienta in vanzare consultativa
  • Cunoasterea tehnicilor de vanzari si negocieri
  • Orientare catre client
  • Cunoștințe operare PC (MS Office, Windows,)
  • Abilități foarte bune de comunicare si relaționare
  • Abilități de negociere și persuasiune
  • Rezolvarea creativă a potentialelor probleme ce pot apărea
  • Gândire strategica pe termen scurt si lung
  • Abilități avansate de organizare și management al timpului
  • Disponibilitate pentru deplasari in afara orasului de resedinta (aprox 60% din timp)
  • Flexibil si preocupat sa se adapteze schimbari
  • Capabil sa contribuie la luarea deciziilor si sa preia initiativa
  • Capabil sa transpuna teoria in practica
  • Permis de conducere categoria B

RESPONSABILITATI

  • Indeplinirea obiectivelor de vanzare stabilite in zona arondata
  • Prospecteaza piata si atrage noi clienti
  • Stabileste, dezvolta si mentine relatiile cu clientii
  • Prezinta si promoveaza produsele pentru clientii potentiali;
  • Efectueaza periodic vizite in teren,  pe santierele si la punctele de lucru ale clientilor
  • Respecta strategiile de abordare a clientilor
  •  Analizeaza concurenta si piata in vederea identificarii tendintelor  si oportunitatilor din piata
  • Realizeaza rapoarte saptamanale, lunare si anuale.
  • Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor

OFERTA

  • Pachet salarial motivant
  • Bonus dinamic si atractiv direct proportional cu nivelul de performanta al vanzarilor ("Sky is the limit")
  • Cadru de lucru dinamic si profesionist in cadrul unei firme cu o puternica dezvoltare.
  •  Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.
  • Unelte de lucru in conformitate cu cerintele postului : Masina de serviciu, laptop, telefon mobil, etc.
Verifica pe BestJobs