Candidatul ideal:

Studii superioare economice absolvite;

Studiile postuniversitare in domeniul Financiar/Bancar;

Obligatoriu, Experienta de minim 1-2 ani in domeniul analizei financiare a companiilor & experienta pe un post similar;

Cunostinte contabile peste medie;

Experienta in audit financiar constituie un avantaj;

Foarte buna capacitate de analiza si sinteza a indicatorilor financiari;

Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare.

Responsabilitati:

Analizeaza afacerea si datele financiare ale clientului, avand ca suport documentatia depusa de catre client;

Intocmeste referatul de credit care cuprinde descrierea tranzactiei si argumentele de sustinere;

Monitorizeaza periodic evolutia afacerii clientului si analizeaza situatia financiara si garantiile clientului;

Intervine in colaborarea cu clientul ori de cate ori apar solicitari din partea acestuia sau pozitia bancii se modifica, functie de evolutia relatiei contractuale;

Participa la intalnirile cu clientii in etapa de stabilire a necesarului de finantare si negociere a conditiilor de creditare”.

Verifica pe BestJobs