Ne mărim echipa!

Pentru extinderea activității căutăm colegi noi pentru ocuparea postului de agent vânzări!

Responsabilități:

  • Desfăşoară activitatea de promovare și vânzare de produse si servicii;

  • Prezintă clienților produsele și caracteristicile acestora într-o manieră atractivă, descoperind nevoia clientului;

  • Își urmărește zilnic obiectivele de vânzări pe care trebuie să le atingă și culege feedback de la colegii din echipă;

  • Menține permanent legătura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora;

  • Prezintă și promovează direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali și cei existenți;

  • Pune în aplicare strategii de vânzare şi negociere cu clienţii.

Cerințe:

  • Disponibilitate de adaptare la programul de lucru conform cerinței postului;

  • Capacitate de a promova şi explica diferite produse şi servicii clienţilor, într-o manieră convingătoare;

  • Abilităţi excelente de prezentare și negociere;

  • Dinamic, ambițios;

  • Spirit de echipă;

  • Spirit de observație și inițiativă;

  • Orientat spre client;

  • Cunoștințe PC, pachet Office;

  • Permis de conducere cat. B;

  • Abilități excelente de comunicare și o atitudine orientată spre client;

  • Capacitatea de asimilare rapidă, inițiativă și amabilitate;

  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;

  • Disponibilitate pentru deplasări și participarea la expoziții ocazional.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv+ bonusare din vânzări;

  • Șansa de a avansa pe baza rezultatelor proprii;

  • Oportunitate de dezvoltare prin cursuri de formare profesională;

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

  • Atmosferă plăcută de lucru într-o echipă tânără, dinamică și ambițioasă, în plină expansiune;

Descrierea companiei:

DogWatch este unicul distribuitor al produselor DogWatch și BigLeash din SUA pe teritoriul României.

Din anul 2009 comercializăm gardurile invizibile și zgărzi electrice în România. De-a lungul timpului ne-am axat pe calitate și servicii de cea mai bună calitate ca să oferim clienților și animalelor acestora ce este cel mai bun pentru ei.

Verifica pe BestJobs