Responsabilitati:

Activitati principale:

- preluarea si gestionarea comenzilor efectuate telefonic si on-line

- inregistrarea si centralizarea comenzilor on-line

- Introducerea si administrarea produselor pe website, actualizarea preturilor si crearea descrierilor tehnice (aferent fiecarui articol in parte)

- Adaugarea pozelor in site

- organizarea si participarea la sedintele de fotografiere a produselor si editarea in Photoshop a acestora

- Ofera feedback clientilor existenti si potentialilor clienti, prin email si pagina de facebook/ Instagram / youtube / pinterest

- oferirea de suport, telefonic si prin e-mail, tuturor clientilor magazinului on-line

Promovarea magazinului in mediul online:

- Administrarea paginilor de Facebook / Instagram / youtube / pinterest

- Creare de texte aferente postarilor de facebook / Instagram / youtube / pinterest

- colaboreaza cu Departamentul de Marketing si Logistica in vederea sprijinirii acestora cu date sau informatii specifice

- gestionarea resurselor interne si externe in vederea indeplinirii obiectivelor urmarite si a respectarii deadline-urilor stabilite

- efectuarea de rapoarte solicitate de superiorul ierarhic si transmiterea lor in limita de timp stabilita

Cerinte:

  • minim 1 an experienta pe o pozitie similara, in cadrul unui magazin on-line
  • cunostinte solide de operare PC (MS OFFICE - Word, Excel, Photoshop), navigare internet
  • cunostinte de SEO - constituie avantaj
  • abilitati de comunicare (verbala, scrisa) si de interrelationare
  • organizare, atentie la detalii, capacitate de planificare a propriei activitati, rigurozitate
  • capacitate de adaptare rapida la sarcini variate
  • abilitatea de a desfasura simultan diferite activitati
  • capacitate de analiza si sinteza, gandire logica
  • atitudine pro-activa
  • orientare spre client

Beneficii Oferite:

Salariu net +bonuri de masa, decont transport metrou sau STB, bonusuri de performanta, prime de Paste, Craciun, zi nastere, an aniversar, etc.
Asiguram transportul de la metrou Pacii. Locatie zona Hornbach/Kika Militari.
Program de lucru: de luni pana vineri de la 7:30 la 16 (cu 30 minute pauza de masa). Sambata, duminica si zilele de sarbatori legale nu se lucreaza.
Detalii la interviu.

Verifica pe BestJobs