Fișa jobului

Responsabilitatile Postului
  • Organizeaza implementarea strategiei de mercantizare pe raioane precum si respectarea planogramei;
  • Este responsabil de asigurarea in bune conditii a activitatii de aprovizionare cu marfa, precum si de dimensionarea corecta a stocului pe raioanele pe care le coordoneaza;
  • Monitorizeaza piata;
  • Monitorizeaza obiectivele lunare trasate si propune actiuni concrete pt realizarea acestora;
  • Participa la procesul de vanzare si asigura buna desfasurare a serviciilor pre/post vanzare;
  • Urmareste indeplinirea targetului de vanzari pe raioane/categorii de clienti;
  • Raspunde derganizarea si controlul inventarelor la nivelul raioanelor pe care le coordoneaza;
  • Monitorizeaza modul in care asistentii de vanzare prezinta clientilor Programele si serviciile;
  • Evalueaza performantele echipei pe care o coordoneaza si propune masuri de motivare a acesteia.

Cerinte
  • Studii superioare in domeniul comercial, marketing, management;
  • Minim 2 ani experienta in pozitii similare in domeniul retail (cash&carry/DIY);
  • Experienta in domeniul finisajelor interioare constituie un avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere, de coordonare si dezvoltare a echipei; capacitatea de a lua decizii rapide
  • Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor;
  • Excelente abilitati de vanzare si relationare cu consumatorul final;
  • Cunostinte in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, vanzari la raft, etc.
  • Cunostinte de operare PC.
  • Carnet conducere categoria B.

Oferta
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive;
  • Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute in indeplinirea obiectivelor.
  • Traininguri si posibilitatea de dezvoltare profesionala.
Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Utilități

Verifica pe LinkedIn