Fișa jobului

Obiectiv
  • Dezvoltarea si gestionarea proactiva a portofoliului de clienti prin activitati de promovare, ofertare si vanzare a serviciilor companiei catre clienti de tip CORPORATE (small and medium size), din zona de Nord si Vest a Romaniei (Oradea, Targu Mures, Baia Mare, Satu Mare, Cluj, Zalau, Bistrita-Nasaud), Maramures, Dej etc.)

Cerinte
  • Abilitati de negociere si comunicare demonstrate in vanzare;
  • Puternic orientat catre rezultat, eficienta si gestionarea cu success a prioritatilor profesionale;
  • Abilitatea de a construi relatii de lucru pozitive, atat pe plan intern, cat și extern;
  • Abilitatea de a intelege si aplica informatii de piata in strategia de vanzari;
  • Utilizeaza cu usurinta computerul si aplicatiile specifice pozitiei, de la MS Office la aplicatii de tip CRM/ gestionare de client;
  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunoscator al limbii engleze - cel putin la nivel mediu;
  • Detinator carnet de conducere categoria B si experienta relevanta de condus;
  • Disponibilitate pentru deplasari in mod usual in localitatile din partea de Nord-Vest (Targu Mures, Baia Mare, Satu Mare, Zalau, Bistrita, Cluj, Dej etc) si zonele limitrofe.

Experienta Ta De Munca
  • Experienta profesionala de minim 2 ani in vanzari de servicii B2B si relatii directe cu clientii;

Principalele Responsabilitati
  • Atingerea tintelor de vanzari alocate, in conformitate cu obiectivele, directiile strategice, politicile si procedurile stabilite de catre companie;
  • Gestionare portofoliu clienti din domeniul Corporatelienti din domeniul privat cu 20 – 249 angajati);
  • Identificarea potentialilor clienti si promovarea catre acestia a serviciilor companiei, dezvolta si gestioneaza in mod proactiv un portofoliu de clienti;
  • Realizeaza activitati de promovare, ofertare si vanzare a serviciilor, in conformitate cu strategia si politicile companiei;
  • Urmareste si finalizeaza cu succes procesele de ofertare in care este implicat si/sau pe care le genereaza;
  • Intocmeste oferte comerciale, ca membru al echipei de vanzari, in coordonare cu celelalte departamente implicate;
  • Dezvolta si mentine relatii profesionale pe termen lung cu clientii din portofoliu;
  • Ofera un feedback structurat managerului de vanzari si ofera o contributie calitativa si cantitativa cu privire la planul de vanzari din segmentul lui.

Beneficii
  • Salariu fix+comision vanzari;
  • Buget pentru achizitionare masina;
  • Tichete de masa, tichete cadou, card turism, 7card;
  • Al 13-lea salariu si bonusuri de senioritate;
  • Asigurare de viata, pensie privata si abonament medical.

Integra HR – Trebuie sa stii ca Integra HR este o altfel de companie de consultanta HR. Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit.

Clientul nostru este lider mondial in Benefits&Rewards Services.

Astept CV-ul tau ca aplicatie la acest anunt. Daca indeplinesti criteriile pentru acest post, te voi contacta pentru a stabili o prima intalnire si pentru a ne cunoaste.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Producție electrice/electronice

Verifica pe LinkedIn