Fișa jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala distribuitoare de echipamente de ridicat pentru industrie, un Tehnician Service - Electrician pentru zona central - NV.

Candidatul ideal

Experienta similara in mentenanta electrica pe utilaje mari.
Studii liceale sau universitare in electrica/electrotehnica
Disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona alocata.
Apt fizic pentru a lucra la inaltime.
Limba engleza la nivel mediu constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Executa lucrari de reparatie la instalatii electrice si mecanisme ale echipamentelor de ridicat.
Controleaza regimul de functionare al masinilor electrice, vibratii, regim tehnic.
Monteaza si demonteaza, inlocuieste sisteme electrice de actionare ale motoarelor electrice
Executa dispozitive /suporti pentru fixarea aparatelor electrice pe masini si utilaje
Intretine si repara echipamentele electrice ale utilajelor de ridicat
Executa diverse lucrari de natura mecanica pentru echipamentele electrice;
Cunoasterea simbolizarii rulmentilor, a ajustajelor, precum si a jocurilor;
Cunoasterea citirea si interpretarea schemelor electrice , si simbolurilor acestora

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Inginerie

Sectoare de activitate

Inginerie mecanică sau industrială

Verifica pe LinkedIn