Depisto angajeaza pe termen lung Tehnician / inginer sisteme de securitate - Senior cu experienta in domeniul montarea sistemelor de securitate, instalatii electrice, special pentru zona Brasov.

Depisto este o companie antreprenorială activă pe piața sistemelor de securitate, instalații electrice. În 2008 am lansat pe piață divizia de Securitate, în demersul de a oferi servicii specializate în domeniul securității electronice, în prezent, această divizie fiind cea mai dezvoltată din cadrul Depisto.

 Cerinte:

  • absolvent studii medii/superioare cu profil tehnic;
  • cunostinte medii de electronica/ energetica
  • cunostinte avansate cablaj, suporti de cablu
  • cunostinte avansate sisteme de securitate (Securitate, CCTV, control acces)
  • cunostinte avansate sisteme detectie incendiu
  • cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata)
  • cunostinte operare PC - nivel mediu – avansat
  • reprezinta un avantaj detinerea unui atestat Atestat ANRE IIA + IIB (optional);
  • flexibilitate, răbdare, atenție la detaliu
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente şi program de muncă prelungit
  • abilitati reale de planificare, organizare şi viteza de reactie
  • rezistent la stres
  • spirit de echipă
  • respectarea regulamentului intern
  • fara antecedente penale
  • permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

ACTIVITĂŢI PRINCIPALE:

  • Realizarea cablarii și a conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de securitate tehnica, conform proiectelor;
  • Instalarea și punerea în funcțiune a sistemelor de securitate si curenti slabi ( sisteme de detecție și alarmare antiefractie, sisteme de control acces, sisteme CCTV, sisteme de detecție si alarmare la incendiu, audio
  • și videointerfonie, automatizări);
  • Configureaza softuri de aplicatie pentru echipamentele instalate, asigurand calitatea lucrarilor specifice si intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea sefului punctului de lucru/de echipa;
  • Intocmeste lista de piese de schimb, a echipamentelor si a consumabilelor in functie de necesitati;
  • Formulele de adresare in relatia cu clientul sa se faca în mod respectuos si să aiba o atitudine corespunzatoare.
  • Executa lucrari apartinand diverselor proiecte de investitii/modificari pe echipamentele/instalatiile de curenti slabi;
  • Completeaza rapoartele de mentenanta generala preventiva si corectiva precum si fisele(situatiile) pentru interventiile corective (si de service) efectuate.

Beneficii:

  • salariu motivant, in functie de nivelul de cunostinte, implicare, performanta si rezultate
  • dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv
  • participare la traininguri de specialitate
  • posibilitatea de avansare in cariera
  • se ofera masina de serviciu, telefon mobil si laptop

Adevăratul curaj înseamnă să ai încredere în valoarea ta, alătură-te echipei noastre!!

Verifica pe BestJobs