Fișa jobului

Responsabilitati
  • Recrutare si selectie de personal pentru pozitiile de executie (postare anunt, selectare CV-uri, programare candidati la interviuri, participare la interviuri, lista scurta, anuntare castigatori);
  • Ofera informatii altor Procese, relationata cu nelamuriri si chestiuni administrative din domeniul contabil;
  • Preia, transmite si indosariaza corespondenta din partea diferitelor entitati (parteneri, clienti, angajati) si redacteaza corespondenta catre acestia;
  • Mentine relatiile cu furnizorii de servicii/produse necesare pentru administrare, actualizeaza informatiile cu privire la acestia;
  • Rezolva in timp problemele administrative neprevazute;
  • Propune modalitati de imbunatatire a activitatii administrative si implementeaza schimbarile aprobate de managerul direct;
  • Monitorizeaza piata interna a muncii;
  • Generează nevoia de ocupare a posturilor vacante interne;
  • Coordoneaza procesul de inductie a noilor angajati indiferent de schimb in functie de necesitati, pentru a facilita integrarea acestora in organizatie, urmarind evolutia acestora, din punct de vedere a performantelor profesionale si adaptabilitatea acestora la cerintele societatii;
  • Comunicare / discutii cu operatorii din productie despre diverse probleme;
  • Stă la dispoziţia angajaților, telefonic sau personal, pentru a răspunde la întrebările acestora și a le rezolva problemele de ordin administrativ;
  • Poate realiza alte activităţi, nespecificate mai sus, necesare pentru îndeplinirea obiectivelor;
Cerinte
  • Experienta in domeniu de minim 1 an;
  • Cunostinte temeinice de legislatia muncii (Curs de Inspector Resurse Umane- constituie avantaj);
  • Cunostinte PC: cunoasterea suitei MS Office;Revisal;
  • Studii superioare;
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu spre avansat;
  • Gandire analitica, rezistenta la stres, abilitati de comunicare , capacitatea de a lucra la mai multe proiecte, simultan si cu termene scurte;
  • Cunoasterea programului SAP - reprezinta un avantaj;
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Ambalaje și recipiente

Verifica pe LinkedIn