Candidatul ideal

Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, blog, Google Adwords, Google Analitics - stii sa le folosesti asa fel incat prin intermediul lor sa faci bussinessul nostru unul din cele mai cunoscute din Romania?
Pentru ca in acest moment cautam un SPECIALIST MARKETING SI PROMOVARE ONLINE, cerintele noastre pentru ocuparea acestui post sunt:
- experienta de cel putin 2 ani pe un post similar;
- experienta de cel putin 1 an in marketing online, SEO;
- experienta de cel putin 1 an in utilizarea Google Analytics/Adwords in scop business;
- experienta relevanta in activitati de marketing online;
- experienta in gestionarea de campanii social media;
- cunostinte avansate de SEO, PPC, Google Analytics, Social media marketing, e-mail marketing, online advertising;
- cunostinte de intretinere si actualizare de site-uri e-commerce;
- pasionat de identificarea de noi metode si canale online de promovare;
- foarte bune abilitati organizatorice, comunicative si atentie la detalii.

Descrierea jobului

- planificarea, implementarea si urmarirea de noi strategii de marketing online;
- analiza rezultatelor campaniilor de promovare online si monitorizarea statisticilor;
- gestionarea campaniilor de social media;
- monitorizarea activitatii concurentei in domeniul online si offline;
- dezvoltarea si mentinerea parteneriatelor cu alte site-uri - setare campanii, schimb de bannere, etc;
- identificarea de noi oportunitati in functie de evolutia pietei specifice domeniului de activitate;
- colaborarea cu furnizorii de servicii din media-online.

Despre beneficii prefer sa iti vorbesc la interviu.

Verifica pe BestJobs