Divizia Intuitext a companiei Softwin are o experiență de peste 25 de ani pe piata de software educațional din Romania. Portofoliul companiei conține atât platforme web,  cat și aplicații pe mobil pentru profesori și elevi.

Responsabilitati

- Concepe planuri de teste pentru testarea unui produs software (aplicatii mobile si platforme web);
- Efectueaza testarea conform planului de test;
- Raporteaza anomaliile gasite;
- Elaboreaza rapoarte de testare;

Cerinte
- Experienta de minim 3 ani in testare aplicatii mobile si web;
- Studii superioare finalizate (Politehnica, Matematica, Informatica, Cibernetica);
- Cunoasterea procesului de testare si experienta in toate activitatile implicate de procesul de testare: analiza documentatie, elaborarea de cazuri si scenarii de testare, raportare de bug-uri, executie testare;
- Constituie un avantaj cunostintele legate de testare automata: cunoastere tool-uri de testare automata, scriere scripturi de testare automata;
- Constituie un avantaj cunostintele legate de testare de performanta: cunoastere tooluri de testare de performanta (Jmeter) si cunostintele despre sisteme de operare, baze de date, tehnologii de dezvoltare software, retele.

Verifica pe BestJobs