Candidatul ideal

  • Abilitati excelente de comunicare prin telefon
  • Studii superioare
  • Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit)
  • Cunostinte avansate operare PC (MS Office, Windows, Internet)
  • Corectitudine, seriozitate, capacitate de acumulare a informatiilor noi, capacitate de organizare si de planificare, diplomatie
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare

Descrierea jobului

- flexibilitate, deschidere catre nou, rabdare;
- atentie distributiva, si analitica;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- rezistenta la stres si capacitatea de a lucra sub presiunea termenelor limita;
intocmirea, dupa caz, a urmatoarelor documente : certificat de calitate, declaratie de conformitate ;
- intocmirea documentatiei specifice activitatii in SAP, conform procedurii: oferte, comenzi, avize, facturi, introducere clienti, actualizare baze de date etc.;
- conceperea, intocmirea, intretinerea si administrarea corespondentei oficiale cu clientii, in stransa colaborare cu agentii de vanzari;
- administrarea documentelor legate de activitatea de vanzare : oferta, comanda, aviz de expeditie, factura
- asigurarea serviciilor de consiliere si suport tehnic de specialitate clientilor;
- asigurarea de servicii post-vanzare la un nivel profesional ridicat;
- preia si directioneaza apelurile telefonice
- tine evidenta documentelor de intrare/iesire;
- primeste corespondenta (trimisa prin posta, curierat, electronic sau fax), o prezinta directorului general (sau contabilului sef), o inregistreaza si distribuie personalului caruia i-a fost repartizata ;
- expediaza corespondenta produsa de personalul societatii, prin posta, curierat, electronic sau fax, dupa caz;
- mentine relatia cu furnizorii de curierat si transport marfa, intocmeste AWB-uri si borderouri de transport marfa;
- verifica facturile primite de la acestia sa fie conforme cu documentatia de transport existenta ;
- intocmeste borderourile aferente instrumentele de plata remise spre incasare

Descrierea companiei

Klingspor a dominat, inca de la infiintarea sa din, istoria slefuirii moderne, printr-o varietate de inovatii. La nivel global suntem unul dintre cei mai importanti producatori de produse abrazive de calitate. Acest succes il datoram in principal angajatilor nostri, dedicati si calificati, care contribuie cu ideile lor la crearea si imbunatatirea continua a produselor noastre, in functie de necesitatile clientilor.

Si dvs. sunteti angajat si cautati noi provocari? In acest caz aplicati la noi si profitati de un loc de munca sigur intr-o intreprindere in crestere, activa la nivel mondial - cu posibilitati de avansare, sarcini cu responsabilitate si program de lucru flexibil.

Verifica pe BestJobs