Fișa jobului

Candidatul ideal
  • Minim 2 ani experienta in vanzari
  • Posesor permis conducere B; disponibilitate deplasari frecvente
  • Buna comunicare in limba Engleza
  • Experienta de lucru in industria FMCG si/sau HORECA reprezinta un avantaj
Descrierea jobului
  • Organizarea planului de vizite la clienti si a routingului zilnic;
  • Identificarea potentialului de afaceri al clientilor existenti; consolideaza fidelitatea consumatorilor fata de brand;
  • Identificarea si dezvoltarea de noi clienti (saloane profesionale) pe sectorul alocat;
  • Urmarirea calitatii implementarii politicii de merchandising si a promotiilor de marketing in spatiile de vanzare dedicate
  • Comunicarea catre sediul central a oricaror modificari aparute pe piata, monitorizarea cererii de produse specifice si a clientilor cu potential;
Obiective
  • Insusirea catalogului de produse al Diviziei
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti in zona alocata si realizarea cifrei de afaceri lunare
  • Mentinerea unei relatii excelente cu clientii actuali si atragerea de noi clienti in zona alocata.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Bunuri de larg consum

Verifica pe LinkedIn