Candidatul ideal

Experienta relevanta in instrumentarea si verificarea dosarelor de dauna auto (pentru autoutilitare – constituie avantaj);
Cunoasterea unei limbi straine (engleza/germana/maghiara/sarba) – constituie avantaj;
Diploma de absolvire/certificare pentru inspector daune, studii superioare juridice; - constituie avantaj;
Disponibilitate deplasari si detinerea permisului auto cat. B - constituie avantaj;
Operare PC - Microsoft Office.

Descrierea jobului

Tine legatura cu societatile de asigurare si autoritatile din tara si strainatate referitor la dosarele de daune;
Intocmeste si depune dosarele de daune la asiguratori;
Rezolva problemele care pot sa apara pana la finalizarea platii dosarelor de daune;
Sesizeaza managementul companiei cu privire la problemele identificate pe parcursul activitatii derulate;
Intocmeste diferite tipuri de rapoarte de activitate;
Face propuneri de imbunatatire a procedurilor de lucru atunci cand este necesar.

Descrierea companiei

International Alexander este o societate cu capital integral romanesc, infiintata la Arad in anul 2003. De la inceput a inregistrat o crestere constanta a cifrei de afaceri iar in ultimii ani compania si-a extins prezenta geografica la nivel national si european.
International Alexander are in prezent peste 1000 de angajati si furnizeaza servicii complexe de logistica (depozitare, managementul ambalajelor) si transport (rutier, aerian si maritim) pentru clienti importanti din industriile automotive si de tehnologie.
Echipa International Alexander este mereu pregatita sa abordeze cele mai dificile aspecte ale afacerii cu profesionalism si cu dorinta de perfectionare. In spatele serviciilor noastre stau experienta, devotamentul, seriozitatea si promptitudinea oamenilor nostrii – oameni instruiti, oameni preocupati sa-si dezvolte competentele si pregatiti sa accepte noi provocari.

Verifica pe BestJobs