Fișa jobului

Descrierea postului

SCOP: Vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie, prin reteaua de magazine, catre clienti, respectand standardele si
politicile companiei.

Cum va arata o zi din viata ta la Telekom:
  • Vei oferi consultanta clientilor prin prezentarea ofertelor de telefonie existente (post-paid si pre-paid), precum si informatii tehnice despre produsele din magazin, in scopul cresterii vanzarilor
  • Vei identifica nevoile de comunicare ale clientilor pentru a putea sa le oferi informatii corecte cu privire la produsele si serviciile companiei
  • Vei urmari situatia contractelor de abonament pana la finalizarea lor si vei oferi clientilor cele mai bune solutii pentru fidelizarea acestora
  • Vei consilia si vei explica clientilor toate aspectele din termenii contractului de abonament, cu scopul de a asigura informarea corecta a acestora
  • Vei face incasari, vei factura si vei inregistra platile in sistemele interne, cu scopul de a contribui la buna functionare a activitatii de casierie;
  • Vei mentine gestiunea magazinului, cu scopul de a asigura un flux corect al produselor si de a evita lipsa stocurilor
  • Vei mentine standardele şi imaginea companiei printr-o atitudine profesionista în relatiile cu clientii
Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link : https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal

Cerintele postului

Daca
  • Ai cel putin studii medii, cu diploma de bacalaureat sau esti student
  • Te pasioneaza tehnologia si esti atras de o cariera in vanzari
  • Abordezi cu deschidere si intelegere clientii
  • Detii minime cunostinte de MS Office (email, internet, Word, Excel)

GermanosOportunitatea ta
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Telecomunicații

Verifica pe LinkedIn