Fișa jobului

Angajam Reprezentant comercial_Zona Brasov, Covasna, Harghita

Locatie : Brasov

Candidatul ideal

- studii medii/superioare;
- experienta in vanzari minimum 1 an (constituie avantaj experienta in vanzari produse farmaceutice si parafarmaceutice);
- excelente abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
- orientare catre clienti, orientare catre obiective;
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook);
- permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

- promoveaza imaginea si serviciile companiei  in relatia cu clientii farmacii;
- contribuie la cresterea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti pe piata farmaceutica;
- stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii din zona arondata;
- urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicilor comerciale;
- identifica oportunitati de afaceri si finalizeaza contracte pe termen lung, securizeaza cifra de afaceri si termenele de plata;
- intretine relatii de colaborare cu reprezentantii medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona sa.

- indeplineste cu succes obiectivele de vanzari si incasari;
- mentine, dezvolta si reprezinta valorile companiei in relatia cu clientii.

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Servicii pentru clienți

Sectoare de activitate

Servicii clienți

Verifica pe LinkedIn