Responsabilități generale:

  • Asigură suportul psihologic al pacienților dializați, cu deplină responsabilitate ținând cont de specificul fiecăruia dintre aceștia și de bunele practici stipulate de regulamentele companiei;
  • Activități de consiliere psihologică, psihoterapie și activități de dezvoltare personală, pentru prevenirea tulburărilor emoționale și de personalitate ale pacienților tratați în centrul de dializă
  • Organizează diverse forme de terapie cu bolnavii dializați;
  • Evaluarea funcțiilor și proceselor psihologice frecvent întâlnite la pacienții dializați, stabilind un psihodiagnostic și/sau recomandând căi psihologice de soluționare a problemelor constatate;
  • Întocmește și actualizează fișa psihologică a fiecărui bolnav dializat, în urma unor instrumente psihologice aplicate periodic;
  • Investighează din punct de vedere psihosocial pacienții ce urmează a fi dializați.

Cerințe:

  • studii superioare - absolvent al facultății de psihologie cu aviz de liberă practică;
  • cunoștințe operare calculator: MS Office;
  • capacitate de învățare și adaptare;
  • abilități de organizare.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru stabil, la standarde internaționale;
  • Salariu competitiv și beneficii adaptate pieței;
  • Echipă unită, profesionistă;
  • Unelte de lucru sigure și moderne.
Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Târgu Jiu

Verifica pe BestJobs