Fișa jobului

Responsabilitati
  • Organizarea sistemului de achizitii pentru toate departamentele companiei.
  • Intocmirea tuturor procedurilor si documentelor necesare in vederea efectuarii achizitiilor de catre companie.
  • Gestionarea contractelor de prestari servicii cu furnizorii deja existenti.
  • Gestionarea comenzilor si plasarea acestora la beneficiarul din cadrul societatii
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii existenti si cautarea de furnizori noi
  • Renegocierea contractelor deja existente pentru obtinerea de conditii mai avantajoase de la furnizori in interesul societatii.
  • Negocierea de contracte noi, furnizarea de informatii si subcontractare.
  • Organizarea Departamentului de Achizitii si Logistica intr-un mod cat mai operativ.
  • Suport pentru Departamentul de Vanzari in proiectele companiei si pentru toate departamentele din cadrul societatii.
  • Alte sarcini incredintate de superiorul ierarhic

Candidatul Ideal
  • Studii superioare si cunostinte fundamentale in domeniul achizitiilor
  • Minim 5 ani experienta in negocieri
  • Experienta in conducerea echipelor
  • Cunostinte de unilizare a unui sistem ERP
  • Cunostinte avansate de limba engleza
  • Bune abilitati de comunicare si de raportare
  • Aptitudini analitice si atitudine pozitiva, implicare pentru livrarea la timp a proiectelor
  • Orientare catre calitate
  • Flexibilitate si autonomie
  • Spirit de echipa
  • Deschidere catre noi provocari si interes fata de tehnologii si servicii.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Achiziții

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn